Dovolená Jamajka

Letenky on-line | Platba poukázkami Sodexo Pass | Platba poukázkami Ticket | Platba poukázkami Le Cheque Déjeuner | Nákup se slevou 10% - Litex | Newslettery agentury Posedlost | Krásné dárky - Vůně kávy | Rekonstrukce v průběhu dovolené | Výroba kuchyně v průběhu dovolené | Výběr ubytování Česká Republika | Zajišťujeme cestovní pojištění Allianz | Sportovní potřeby pro Vás | Pojištění, autodoprava a půjčovna automobilů | Svatební potahy a ozdoby | Autobusová doprava Pragotour | Maximus Resort Cestování Časem
Detail státu

Jamajka Jamajka - transparent

Jamajka dovolená / Zájezdy Jamajka

Jamajka, jeden z nejkrásnějších karibských ostrovů. Pláže s jemným bílým pískem, blankytně modré moře, nádherná příroda, vynikající rum a reggae. Jamajka neboli Jamajské království, je jedním z největších ostrovů Střední Ameriky v Karibském moři. Ostrov v blízkosti rovníku se může pyšnit ideálním počasím po celý rok. V okolí naleznete ostrovy jako je Haiti nebo Kuba. Jamajka je rájem pro surfaře, potápěče, skvělou volbou pro šnorchlování. Čas můžete trávit také na golfových hřištích, kterých je na ostrově deset.

Země s více než 2.5 milionů obyvatel. Hlavním městem je Kingston. Pro pobyt je potřeba mít s sebou cestovní pas platný 6 měsíců po datu ukončení zájezdů. Při pobytu kratším než 30 dní není potřeba mít turistické vízum. Při cestování na Jamajku není potřeba žádné očkování. Časový posun je -6 hodin oproti středoevropskému času. Úředním jazykem je angličtina, ale mezi místními se setkáte s místním dialektem a nářečím.

Destinace

Montego Bay Srdce jamajské riviéry. Azurové moře a překrásné dlouhé pláže. Najdete zde stejnojmennou pláž Montego, která je jednou z nejkrásnějších na Jamajce. Montego Bay je přístavní město nacházíjící se na severním pobřeží, patří k nejnavštěvovanější destinací a druhým největším městem Jamajky. Můžete vidět množství historických budov pocházejících ze 17. a 18. století.

Runaway Bay Klidné letovisko, které se nachází na severu ostrova. Najdete se menší pláže s menšími písečnými zálivy. Ideální místo pro potápění.

Negril Oblíbený turistický cíl pro své pláže i bohatý noční život, nacházející se na východním pobřeží Jamajky. Dříve malá rybářská vesnice, dnes moderní, přímořské letovisko. Tato destinace nabízí 10 km dlouhou pláž Seven Mile Beach s bílým korálovým pískem a tyrkysovou vodou. Druhou, méně navštěvovanou pláží ale za to klidnější , je pláž  v zátoce Orange Bay.

Ocho Rios Město je původem rybářskou vesnicí. V 60. letech 20. století se začalo vyvíjet v turisticky oblíbené město. Dnes turistické centrum. Všude okolo je zeleň, botanické zahrady, vodopády. Město se pyšní přírodními památkami jako Dunn River Falls, Coyaba River Garden, Shaw Park Botanical Gardens. Největší pláži ve městě je Bay Beach. Je to také ráj nákupů.

Black River Je hlavní město jihozápadní Jamajky, která se nazývá St. Elizabeth. Město je známé pěstováním cukrové třtiny a vývozem dřeva. Oblíbenou atrakcí na řece Black River jsou krokodýli.

Kingston Je hlavním městem Jamajky, bylo založeno v roce 1692, kdy sem přišli lidé, kteří přežili zemětřesení a začali zde žít nový život. Zajímavá místo jsou Devon House, Downtown, Muzeum Boba Marleyho, národní galerie.

Treasure Beach Není typickým letoviskem, naopak tu najdete klid a pohodu. Není zde luxusní ubytování, ani davy turistů. Kartou nebo americkým dolarem nezaplatíte. Najdete zde zátoky, které jsou jedna vedle druhé. Hotel se zde nachází pouze jeden, ale ubytovat se můžete v malých rodinných penziónech.

Hotely

Na Jamajce najdete luxusní hotely i klidné, rodinné penziony. Doporučujeme krásný hotel Half Moon 5*, Iberostar Rose Hall- Suites 5*, Royal Decameron Club Caribbean 4*.

Měna Oficiální měna je jamajský dolar ale zaplatíte i americkým dolarem. Platební karty jsou přijímány bez problému.

Lidé a kultura Na Jamajce vznikla syntéza židovského, křesťanského a afrického náboženství , tzv. rastafariánství. Většina rastafariánů žijí jako rybáři a farmáři. Jsou vegetariáni, jedí přírodní věci, nekouří tabák a nepijí alkohol. Přibližně 66% obyvatel tvoří křesťane. Na Jamajce je mnoho svátku a festivalů např. Maroon festival, narozeniny Boba Marleye, Jamaica Carnival, Jazz festival, Reggae Sumfest.

Kuchyně Specialitou je jerk food (pečené kuře nebo hovězí, kozí maso v kořeněné omáčce). Oblíbené jsou i omáčky, které jsou většinou pálivé. Recepty jsou rodinným tajemstvím a nikdo vám je neprozradí. Dalším oblíbeným pokrmem je kozí maso a to především upravováno jako kozí ragú. Další pokrmy, které stojí za to ochutnat, jsou breadfruit (jde o žlutý, pevný plod, který není původem z Jamajky), bammies (jamajský chléb z manioku), typická snídaně ackee and saltfish (kousky tresky s dužinou ovoce ze stromu Ackee), johnny cakes (kukuřičné chlebíčky) nebo callaloo (speciální druh špenátu). V restauracích jsou servírovány francouzské, italské ale také tradiční pokrmy. Tradičním nápojem je káva, nejlepší a nejkvalitnější je Blue Mountain. Jamajský rum, rozdělujeme na bílý a hnědý. Nejznámější značky rumu jsou Appleton, Myers. Jedním z nelepších jamajských likéru je Tia Maria a svou chutí připomíná kávu. Irish Moss je zdravý nápoj, připravený z mořských řas, kondenzovaného mléka a koření. Oblíbeným nápojem je také kokosové mléko.

Počasí a podnebí Teplota je po celý rok stála a pohybuje se okolo 20 a 30°C, teplota vody se pohybuje mezi 24-29°C. Na Jamajce je velká vlhkost vzduchu ale díky pasátu, který přináší vítr, není klima nepříjemné. Jih Jamajky je suchý, severovýchod ostrova není omezen dešťovou sezonou, přeháňky jsou zde po celý rok a jejich délka nepřesahuje 30 minut. Nejintenzivnější dešťové srážky jsou v období září až říjen. V této době je zde i výskyt hurikánů.

Památky, výlety Výlet můžete podniknout do Appleton Estate, kde můžete navštívit provozovnu lihovaru, kde se vyrábí jamajský rum. Součástí exkurze bývá ochutnávka nápoje. Oblíbenou zábavou je plavba po řece Black River, kde žijí krokodýli.

Mayfield Falls

Méně známé a navštěvované vodopády. Po cestě k vodopádům naleznete přírodní jacuzzi, banánovníky. Vodopády jsou malé ale výborné pro osvěžení.

Blue Mountains

Hory vulkanického původu, v nejvyšším bodě dosahující výšky 2 256 metrů. Pohled na krajinu je okouzlující, vodopády, čisté řeky, ptáci, kávové plantáže. Ve výšce 1000 metrů se nachází hotel i s kavárnou.

Port Royal

Je malou rybářskou vesnicí. Najdete zde rybářské muzeum, výstavu o historii města či Giddy House, který je napůl zabořen do písku. Dřív byl přístav sídlem pirátu.

Booby Cay

Malý ostrov, kde se natáčelo 20 000 mil pod mořem od Julese Verna. Je zde oblíbené potápění, šnorchlování a jízda na koni.

Nemůžete si vybrat zájezd? Potřebujete pomoci s výběrem zájezdu? Naší velkou předností je, že se našim klientům věnujeme individuálně a umíme pro ně najít nejzajímavější destinace v rámci jejich požadavků a rozpočtu. Zašlete nám své požadavky a přesvědčte se sami.

Nabídka zájezdů Jamajka dovolená/zájezd:

Vyhledání zájezdu
Rozšířené hledání

Destinace:

Výsledky hledání
Grand Bahia Principe Jamaica
od 20 990 Kč
LM FM
Jamajka » Runaway Bay
Strava: All inclusive
Doprava: letecky, vlastní
Letiště: Praha
Grand Bahia Principe Jamaica
Merils
od 32 690 Kč
LM FM
Jamajka » Negril
Strava: All inclusive
Doprava: letecky
Letiště: Praha
Merils
The Boardwalk Village
od 33 670 Kč
FM
Jamajka
Strava: Bez stravy, Snídaně, Polopenze
Doprava: letecky
Letiště: Praha
The Boardwalk Village
Merril's Beach Resort III
od 39 290 Kč
Jamajka » Negril
Strava: All inclusive
Doprava: letecky
Letiště: Praha
Merril's Beach Resort III
Sunscape Splash Montego Bay
od 40 990 Kč
LM FM
Jamajka » Montego Bay
Strava: All inclusive
Doprava: letecky
Letiště: Praha
Sunscape Splash Montego Bay
Merril's Beach Resort II
od 41 290 Kč
Jamajka » Negril
Strava: All inclusive
Doprava: letecky
Letiště: Praha
Merril's Beach Resort II
Riu Montego Bay
od 42 390 Kč
LM FM
Jamajka » Montego Bay
Strava: All inclusive
Doprava: letecky
Letiště: Praha
Riu Montego Bay
Riu Club Hotel Negril
od 43 665 Kč
LM FM
Jamajka » Negril
Strava: All inclusive
Doprava: letecky
Letiště: Praha
Riu Club Hotel Negril
Iberostar Rose Hall Suites
od 44 990 Kč
LM FM
Jamajka » Montego Bay
Strava: All inclusive
Doprava: letecky
Letiště: Praha
Iberostar Rose Hall Suites
Mystic Ridge Resort
od 45 760 Kč
Jamajka
Strava: Snídaně
Doprava: letecky
Letiště: Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Mystic Ridge Resort

další nabídky >