Dovolená Mauricius

Letenky on-line | Platba poukázkami Sodexo Pass | Platba poukázkami Ticket | Platba poukázkami Le Cheque Déjeuner | Nákup se slevou 10% - Litex | Newslettery agentury Posedlost | Krásné dárky - Vůně kávy | Rekonstrukce v průběhu dovolené | Výroba kuchyně v průběhu dovolené | Výběr ubytování Česká Republika | Zajišťujeme cestovní pojištění Allianz | Sportovní potřeby pro Vás | Pojištění, autodoprava a půjčovna automobilů | Svatební potahy a ozdoby | Autobusová doprava Pragotour | Maximus Resort Cestování Časem
Detail státu

Mauricius Mauricius - transparent

Mauricius dovolená / zájezdy Mauricius

Krásný sopečný ostrov, který je součástí ostrovů Maskarény. Překrásné pláže, průzračně modré moře, hory, údolí, palmy. Indický oceán okolo. Bohatá místní kultura, milí lidé, vynikající kuchyně, golfová hřiště, korálové útesy, rybolov, potápění a šnorchlování. Mix barev, chutí a vůní. Mauricius si zkrátka zamiluje a budete se chtít znovu a znovu vracet.

Úředním jazykem je angličtina, ale častěji se setkáte s kreolštinou nebo francouzštinou. Hlavním městem je Port Louis. Očkování není povinné, ale doporučuje se očkování proti tetanu, žloutence, břišnímu tyfu. Při cestě kratší než 3 měsíce vízum nepotřebujete.

Destinace

Severní pobřeží Severní pobřeží se může pyšnit krásnými plážemi. Najdete zde spousty lagun s krásně čistou modrou vodou a korálové útesy. Vítr zde fouká od pevniny a laguny jsou dobře chráněné. Severní pobřeží je turistický nejrozšířenější oblastí se spoustou zábavy.

Jižní pobřeží Jižní pobřeží je ideální pro ty, kteří hledají turisty nedotčené místo. Mořský příboj narážející rovnou na skalnaté útesy a překrásná příroda. Jižní pobřeží je rájem pro milovníky jachtingu, windsurfingu a šnorchlování.

Východní pobřeží Příjemný osvěžující vítr, blízkost hor, malebná krajina. Můžete navštívit největší lagunu ostrova. Východní pobřeží je ideální místo pro milovníky vodních sportů.

Západní pobřeží Západní pobřeží je nejkrásnější pro svou rozmanitou přírodu. Pobřeží lemováno palmami a horou Le Morne Barbant. Tato část ostrova je vhodná zejména pro surfaře. V blízkosti je městečko, kde najdete restaurace, kasino, obchůdky a diskotéky.

Hotely na Mauriciu

Najdete zde krásné, luxusní hotely, ale i pohodové resorty. Doporučujeme Le Meridien 4*, Hilton Mauricius 5* nebo Le Surcouf 3*.

Měna

Oficiální měnou je mauricijská rupie (MUR), která není volně směnitelná. Papírové bankovky jsou v hodnotách 2000, 1000, 500, 200, 100, 50 a 25 MUR, kovové mince v hodnotách 10, 5, 1 MUR a 50, 20, 10 a 5 centů. Mezinárodními platebními kartami (American Express, MasterCard, Visa)lze zaplatit všude. Bankomaty jsou běžné v turistických oblastech.

Podnebí a počasí

Mauricius se nachází v tropickém podnebném pásu. Vnitrozemí bývá o něco chladnější, než pobřeží. Střídají se zde dvě roční období, je zde teplá, suchá zima (květen – listopad) a teplé, vlhké léto (listopad – květen). V létě teplota neklesá pod 30°C a v zimě pod 23°C. Teplota moře v létě je okolo 26 – 29°C a v zimě okolo 23°C. Nejvíce ideálním obdobím pro cestu na Mauricius je říjen nebo listopad pro výlety, prosinec nebo březen pro potápění, červen nebo srpen pro surfování a říjen až duben pro hlubokomořský rybolov.

Kuchyně

Kuchyně je zde velmi pestrá. Je směsicí kreolské, francouzské, anglické, indické, čínské a africké kuchyně. Součástí každého jídla je zelenina, hlavně rajčata, cibule, česnek a koření. Používá se hojně darů moře – kraby, ryby, krevety, langusty, ústřice. Oblíbené jsou chutney (omáčky). Nejchutnější omáčkou je Vindaye (česnek, vinný ocet, hořčičné semínko a Rougaille). Indická kuchyně se projevuje zejména v přípravě kuřat. Místními specialitami jsou krevety v chilli omáčce, Gratin de Morue(treska na rajčatech), salát s chobotnicí nebo muslimský pokrm Biryani (směs rýže, koření, masa a brambor). Mauricius je rájem ovoce, najdete zde mnoho druhů melounů, avokádo, ananas, mango, liči, kokosové ořechy. Jelikož se na ostrově pěstuje cukrová třtina, tak se zde vyrábí i lahodný rum. Místním pivem je Phoenix Beer. Speciálním nápojem je Alouda (nápoj z mléka, sušených řas, ledové tříště s příchutí mandlí nebo vanilky).

Lidé a kultura

Mauricius je směsicí náboženství. Většina obyvatel je hinduisty (48%), muslimy (17%), římskými katolíky (23%) a další. Všechny náboženství jsou si rovny a jejich svátky se slaví společně. Celostátními svátky jsou Nový rok, Zrušení otroctví, Nanebevzetí Panny Marie, Příjezd prvních otroků, Vánoce. Dalšími zažitými svátky jsou Svátek jara, desetidenní Cavadi, Velký pátek, Den otce Lavala. K oblíbeným výrobkům místních patří dřevěné modely historických lodí, bavlněné látky, pletené zboží a ubrusy. Lidé zde nakupují také perly, polodrahokamy nebo diamanty.

Výlety, památky

Ganga Talao Na jižní části ostrova najdete jedno ze dvou přírodních jezer, které se nachází v kráteru vyhaslé sopky. Nachází se zde i největší hinduistická svatyně ostrova. Toto místo je pro hinduisty posvátné a uctívají zde svého boha Šivu.

Ile aux Aigrettes Jeden kilometr vzdáleny korálový ostrůvek od jihovýchodního břehu. Na toto místo je omezen turistický ruch a lze se sem podívat pouze v malé skupině. Můžete zde spatřit velké želvy, růžové holuby, tyrkysové gekony, les s ebenovým dřevem.

L’Aventure du sucre Uprostřed malého bývalého mlýna na cukrovou třtinu můžete navštívit interaktivní moderní expozici. Seznámíte se zde s historií ostrova, nakoupíte originální suvenýry, ochutnáte třtinový rum a nerafinovaný cukr. Můžete zde poobědvat v místní restauraci a ochutnat speciality zdejší kuchyně.

Nemůžete si vybrat zájezd? Potřebujete pomoci s výběrem zájezdu? Naší velkou předností je, že se našim klientům věnujeme individuálně a umíme pro ně najít nejzajímavější destinace v rámci jejich požadavků a rozpočtu. Zašlete nám své požadavky a přesvědčte se sami.

Nabídka zájezdů Dominikánská republika dovolená:

Vyhledání zájezdu
Rozšířené hledání

Destinace:

Výsledky hledání
Heritage Awali
od 14 896 Kč
LM FM
Mauricius » Bel Ombre
Strava: Bez stravy, All inclusive, Ultra all inclusive
Doprava: letecky, vlastní
Letiště: Praha, Vídeň
Heritage Awali
Tamarina Beach Golf & Spa
od 18 893 Kč
Mauricius » Tamarin
Strava: Polopenze, All inclusive
Doprava: vlastní
Letiště: -
Tamarina Beach Golf & Spa
Ambre Mauritius
od 20 783 Kč
Mauricius » Belle Mare
Strava: All inclusive
Doprava: vlastní
Letiště: -
Ambre Mauritius
CONSTANCE LE PRINCE MAURICE - golf
od 21 352 Kč
Mauricius
Strava: Snídaně
Doprava: vlastní
Letiště: -
CONSTANCE LE PRINCE MAURICE - golf
Heritage Le Telfair golf & spa resort
od 21 763 Kč
Mauricius
Strava: Snídaně, Polopenze
Doprava: vlastní
Letiště: -
Heritage Le Telfair golf & spa resort
Constance Belle Mare
od 22 974 Kč
LM FM
Mauricius » Belle Mare
Strava: Polopenze, Plná penze, All inclusive, Ultra all inclusive
Doprava: letecky, vlastní
Letiště: Praha, Vídeň
Constance Belle Mare
Be Cosy Aparthotel
od 23 690 Kč
LM
Mauricius » Trou aux Biches
Strava: Bez stravy, Snídaně, Polopenze
Doprava: letecky
Letiště: Praha
Be Cosy Aparthotel
Long Beach - golf
od 24 353 Kč
Mauricius
Strava: Polopenze, All inclusive
Doprava: vlastní
Letiště: -
Long Beach - golf
Casa Florida
od 25 590 Kč
LM FM
Mauricius
Strava: Snídaně, Polopenze
Doprava: letecky
Letiště: Praha, Vídeň
Casa Florida
Le Palmiste
od 26 490 Kč
LM
Mauricius » Trou aux Biches
Strava: Polopenze, All inclusive
Doprava: letecky
Letiště: Praha, Vídeň
Le Palmiste

další nabídky >