Dovolená Senegal

Letenky on-line | Platba poukázkami Sodexo Pass | Platba poukázkami Ticket | Platba poukázkami Le Cheque Déjeuner | Nákup se slevou 10% - Litex | Newslettery agentury Posedlost | Krásné dárky - Vůně kávy | Rekonstrukce v průběhu dovolené | Výroba kuchyně v průběhu dovolené | Výběr ubytování Česká Republika | Zajišťujeme cestovní pojištění Allianz | Sportovní potřeby pro Vás | Pojištění, autodoprava a půjčovna automobilů | Svatební potahy a ozdoby | Autobusová doprava Pragotour | Maximus Resort Cestování Časem
Detail státu

Senegal Senegal - transparent

Senegal dovolená / zájezdy Senegal

Krásná příroda, nekonečné bílé pláže. Na severu se nachází vyprahlá poušť, na jihu naleznete tropický les. To je Senegal. Nachází se na západě afrického kontinentu, jeho břehy omývá Atlantský oceán. Teplé počasí ohřívá vodu tak, že její teplota je celoročně nad 23°C. Tato destinace ve střední Africe je ideální po celý rok.

Hlavním městem je Dakar. Úřední řečí je francouzština. Před vstupem do země se doporučuje běžné očkování do zemí západní Afriky. Povinné očkování není žádné. Také doporučujeme mít s sebou antimalarika. Časový posun oproti středoevropskému času je -1 hodina.

Doba letu Praha - Senegal je přibližně 8-9 hodin. Mezipřistání je na Kapverdských ostrovech. Pro vstup do země je potřeba cestovní pas platný alespoň 3 měsíce po odjezdu ze země. Od roku 2013 byla zrušena vízová povinnost, pro všechny cizince, avšak poplatky za povolení ke vstupu zůstaly. Poplatek za měsíční vízum je 20EUR a vízum na 2-3 měsíce stojí 30EUR.

Destinace

Saly Letovisko v jižní části Senegalu. Saly je díky dlouhým plážím s bílým pískem nejpopulárnější destinací v zemi. Najdete zde skvělé ubytování, exotickou kuchyni a soukromí. Lákavé je i potápění. Pláže jsou lemovány kokosovými palmami. Ve vnitrozemí najdete Baobab, strom, který je znakem nejednoho státu v Africe.

La Somone La Somone je součástí malého pobřeží, které je tvořeno malými letovisky. Z jedné strany je omývána Atlantikem a z druhé strany jsou laguny. Neleznete zde krásné, dlouhé, písčité pláže. Pobřeží je tvořeno lagunou, rybářskými vesničkami a malými útesy. La Somone je chráněnou oblastí a vyskytuje se zde pelikán a plameňák.

Dakar Dakar je hlavním městem Senegalu a leží na severu poloostrova. Je známé svými Dakar Ralley. Místo, kde se Dakar nachází, nazýváme zeleným mysem. Je omývám Atlantským oceánem. Za návštěvu stojí náměstí Nezávislosti nebo kurz hraní na africké bubny.

Hotely Doporučujeme ubytování v Lamantin Beach Hotel 5* nebo Royal Decameron Baobab 4*.

Měna Měnou je 1 frank (XOF)= 100centimů, avšak nejpoužívanější měnou je euro. Většina hotelů a restaurací akceptuje platební karty.

Počasí a podnebí V Senegalu je tropické klima. Období dešťů je zde od května do listopadu. Období sucha je od prosince do dubna. Teplota vzduchu bývá celoročně okolo 30-35°C. Teplota moře bývá okolo 25°C po celý rok.

Lidé a kultura Tradice a kultura je ovlivněna kmenovou historií země. Senegal je muslimskou zemí. Lidé zde slaví státní, muslimské a křesťanské svátky. Významnými svátky jsou Den Nezávislosti, Nový rok, Svátek práce z muslimských jsou to Mouharam (Nový rok), Aid El Mouloud (narození Proroka) a Aid El Fitr (konec ramadánu).

Kuchyně Senegalská kuchyně je jednou z nejlepších v Africe. Základem jsou ryby a kuřecí maso. Výbornými nápoji jsou mátové čaje, palmové víno nebo domácí pražená káva Cafe Touba. Populární je zde baobová nebo zázvorová limonáda. Místní pivo se jmenuje Gazela a není pasterizováno. Na snídaní se jí obvykle bageta, která se natírá máslem, majonézou nebo pikantní směsí ze sardinek. K obědu se jí rýže a maso. Senegalským národním jídlem je Tiemboudienne (rýže a smažená ryba v pikantní rajčatové omáčce), Yassa (rýže a marinované maso s cibulovou omáčkou), Tieb (rýže s rajčatovou omáčkou), Mafé(rýže s arašídovou omáčkou). Na večeři se většinou jí kuskus naslano i nasladko, anebo těstoviny s cibulovou omáčkou.

 

Výlety, památky

Růžové jezero

Severovýchodně od Dakaru se nachází jezero Retba s růžově zbarvenou vodou.

Přírodní rezervace Bandia

60 km od Dakaru, nedaleko městečka Saly naleznete přírodní rezervaci. Můžete zde vidět antilopy, zebry, žirafy, buvoly, nosorožce. K vidění jsou i pyramidy Serere. A najdete zde i obří strom Baobab.

Nemůžete si vybrat zájezd? Potřebujete pomoci s výběrem zájezdu? Naší velkou předností je, že se našim klientům věnujeme individuálně a umíme pro ně najít nejzajímavější destinace v rámci jejich požadavků a rozpočtu. Zašlete nám své požadavky a přesvědčte se sami.

Nabídka zájezdů Senegal dovolená:

 

Vyhledání zájezdu
Rozšířené hledání
Výsledky hledání
Royal Horizons Baobab
od 22 990 Kč
LM
Senegal
Strava: All inclusive
Doprava: letecky
Letiště: Praha
Royal Horizons Baobab
Exotika Light - Senegal
od 25 231 Kč
LM
Senegal
Strava: Polopenze
Doprava: letecky
Letiště: Katovice
Exotika Light - Senegal
Země Terangy
od 39 590 Kč
Senegal
Strava: Dle programu
Doprava: letecky
Letiště: Praha
Země Terangy
Země Terangy
od 40 390 Kč
LM
Senegal
Strava: Dle programu
Doprava: letecky
Letiště: Praha
Země Terangy
Okruh Senegalem ve stínu baobabu
od 42 231 Kč
Senegal
Strava: Dle programu
Doprava: letecky
Letiště: Praha
Okruh Senegalem ve stínu baobabu
Země Terangy
od 47 590 Kč
Senegal
Strava: Dle programu
Doprava: letecky
Letiště: Praha
Země Terangy

další nabídky >