Dovolená Srí Lanka

Letenky on-line | Platba poukázkami Sodexo Pass | Platba poukázkami Ticket | Platba poukázkami Le Cheque Déjeuner | Nákup se slevou 10% - Litex | Newslettery agentury Posedlost | Krásné dárky - Vůně kávy | Rekonstrukce v průběhu dovolené | Výroba kuchyně v průběhu dovolené | Výběr ubytování Česká Republika | Zajišťujeme cestovní pojištění Allianz | Sportovní potřeby pro Vás | Pojištění, autodoprava a půjčovna automobilů | Svatební potahy a ozdoby | Autobusová doprava Pragotour | Maximus Resort Cestování Časem
Detail státu

Srí Lanka Srí Lanka - transparent

Srí Lanka dovolená / zájezdy Srí Lanka

Perla Indického oceánu. Země čaje. Ráj cestovatelů. Ostrov ležící v jihovýchodní Asii, který obklopuje z jedné strany Indický oceán a z druhé Bengálský záliv, s celoroční teplotou okolo 29°C. Nádherné dlouhé písčité pláže, čistý oceán, skvělí a milí lidé, historie, úžasná příroda - to vše vás zde čeká. Můžete odpočívat, ochutnávat místní kuchyni nebo navštívit nekonečné čajové plantáže či některé z historických památek, kochat se přírodou, vodopády.

Hlavním městem je Kotte. Srí Lanku tvoří „Kulturní trojúhelník“, který je tvořen třemi starobylými městy: Polonnaruva, Anurádhapura a Kandy. Kandy, je plné místní tradiční kultury, krásné přírody i bohaté historie. Najdete zde chrám Buddhova zubu, muzeum čaje, čtyři svatyně pro uctívání místních božstev. Anurádhapura bývalo slavným městem. Můžete zde navštívit Srí Mahá Bodhi nebo skalní chrám Issarasamana, který je znám svými reliéfy. Polonnaruva je krásné dochovalé město. Jsou zde národní parky Minneriya, Kaudulla nebo tkz. čtyřúhelník, zříceniny obehnané zdí.

Časový posun je na Srí Lance + 4, 5 hodiny oproti středoevropskému času. Mobilní pokrytí je velmi dobré. Na Srí Lanku je potřeba mít vstupní vízum, které je potřeba vyřídit ještě před odjezdem. Cestovní kancelář vyřizuje víza za poplatek 1000 Kč. Při běžném turistickém pobytu není potřeba očkování, dobré je mít s sebou antimalarika. Rozhodně se ovšem nedoporučuje pít místní vodu z vodovodu. Pokud chcete po Srí Lance cestovat, zejména do středozemí, pak se doporučuje před pobytem nechat očkovat proti hepatitidě A a tyfu. Úředním jazykem je sinhálština a tamilština, ale domluvíte se i angličtinou.

Měna Jednotkou je jedna srílanská rupie, která má 100 centů. Mince mají hodnoty 5, 10, 25 a 50 centů a rupie 1,2, 5 a 10. Zaplatíte zde i americkým dolarem, na drobné nákupy je lepší mít u sebe hotovost. Platební karty jsou přijímány a to především Mastercard a Visa.

Lidé a kultura Lidé jsou tu velmi milí. Jestliže však chcete fotit nebo nahrávat, musíte se lidí zeptat, zda smíte. To samé platí o posvátných místech či klášterech. Na Srí Lance se neustále něco slaví, 25 dnů státních svátků a několik dalších náboženských. Svátkem je neděle i úplněk. V každém městě a vesnici se jednou ročně slaví několikadenní festival Perahera. Náboženství je pro místní lidi velmi důležité. Většinu obyvatel tvoří buddhisté, ale najdete zde islám, křesťanství i hinduismus. Důležitou roli pro všechna náboženství hraje Adamova hora.

Počasí a podnebí Na Srí Lance je po celý rok teplo. Je zde tropické počasí a vysoká vlhkost vzduchu. Teplota vzduchu a oceánu se většinou pohybuje okolo 29°C. Centrální část je trochu chladnější, teplota se pohybuje okolo 20-24°C přes den a 10-15°C přes noc. Jižní, západní a centrální část je ovlivněna monzunem od května do srpna a v říjnu. Období sucha bývá od prosince do dubna. Na severu a východě ostrova ovlivňuje monzun počasí od října do ledna.

Kuchyně Tradiční kuchyně je pálivější. Najdete zde většinou čerstvé ryby a mořské plody, kuřecí maso, zeleninu, rýži a nudle. Národním jídlem je Rice and curry neboli rýže a kari. Tento pokrm se jí každý den k obědu, někdy i k večeři. Za ochutnání stojí určitě také Kotta neboli tenké palačinky, smíchané s kuřecím masem a zeleninou. Dalšími typickými jídly jsou String hoppers ( chuchvalce malých zamotaných dušených nudlí) , rotti (měkkáu omeleta s náplní přesně podle vaší chuti - třeba se slaninou, masem, zeleninou nebo vejci ), pittu ( směs rýže a strouhaného kokosu), curd and honey. Sladkosti a dezerty jsou na Srí Lance velmi oblíbené. Mezi nejchutnější patří wattalappam (mléčný pudink s karamelovou příchutí), aluva (karamel s kešu oříšky) , jaggery (svařený sirup z kitulové palmy), kavun (šlehaný dort, smažený na kokosovém oleji). Typickým ovocem jsou červené banány, ananas, papája, melouny. Sezonním ovocem je mučenka, avokádo, rambutan, mango, mangostan. Typickým nápojem je čaj. Oblíbené jsou ale džusy z čerstvého ovoce. Alkohol se prodává pouze v licencovaných obchodech. Oblíbené je Ginger beer nebo pivo Lion. Tradičním destilátem je Old ARAK na bázi palmové cukrové šťávy.

Hotely

Na Srí Lance najdete moderní, luxusní hotely, ale také prosté, rodinné penziony. Doporučujeme The Palms 4* nebo Club Bentota 4*.

Destinace

Bentota Je pobřežním městem Srí Lanky, turisticky oblíbená. Je skvělou destinací pro vodní sporty – windsurfing, vodní lyžování, rybaření na otevřeném moři. Oblast je známá také pro pozorování okolní fauny a také díky výletům po řece Bentota, ktrá je oddělená od moře jen úzkým výběžkem země. Najdete zde Bentota Beach, Brief Garden a Turtle Hatchery. 105 km od letiště.

Beruwala Letovisko patří k nejoblíbenější destinaci Srí Lanky. Kolem písčitých pláží lemovaných palmami se táhne řada hotelů střední i luxusní úrovně. Mezi oblíbené sporty patří šnorchlování a potápění. 95 km od letiště.

Colombo Je hlavním městem Srí Lanky. Je také největším městem ostrova, kulturním a průmyslovým centrem. Najdete zde moderní , ale i historické stavby. Za návštěvu stojí Pevnost, Pettah, Cinnamon Gardens, budova Parlamentu, Vihara Maha Devi. Jihovýchodně od Colomba najdete Národní park Uda Walawe, kde najdete stáda slonů, jelenů, divokých kanců ale i šakala.

Hikkaduwa Město na jihozápadě Srí Lanky je ideálním místem pro surfování. Díky korálovému útesu patří k místu s nejlepší možností šnorchlování a potápění . Nachází se zde jedna z nejpopulárnějších pláží na Srí Lance. Najdete zde také chovnou stanici mořských želv.

Kogalla Je klidné malé letovisko na jižní straně ostrova. Místní dlouhá pláž lemovaná palmami patří k nejkrásnějším na ostrově. Najdete zde útes, jezero Koggala Lake. Můžete zde navštívit Martin Wickramasinghe Folk Art Museum, Stilt Fisherman.

Negombo Je malé město, které je silně ovlivněno katolickou vírou. Najdete zde spoustu kostelů, a proto je Negombu přezdíváno „malý Řím“. Pláž, která se zde nachází, je dlouhá a se žlutým pískem. Negombo je Ideální k výletům do vnitrozemí ostrova. Negombo je známe rybolovem, najdete zde ryby, humry, garnáty, kraby. Na konci července se zde konají rybí slavnosti. Mezi další historické památky patří také zachovalá holandskou pevnost nebo chrám Angurukaramulla, kde je šest metrů vysoký sedící Buddha.

Trincomalee Město ležící na severovýchodním pobřeží ostrova. Jeho název pochází z tamilštiny a znamená „ posvátná hora Lorda“. Patří k jednomu z nejkrásnějších měst Srí Lanky a je to jeden z nejlepších přístavů na světě. Nachází se zde jedna z největších pevností, která nyní slouží jako námořní a letecká základna. Můžete navštívit Kanniyai, válečný hřbitov Commonwealthu, hinduistický chrám Koneswaramkovil nebo skálu Swami – „skok milenců“.

Výlety, památky

Adamova hora Pro místní obyvatele hraje důležitou roli, každý na ní vyleze alespoň jednou za život. Srílanský název hory je Svatá hora. Na vrchol vede 5 200 schodů.

Královský skalní chrám Chrám tvoří 5 jeskyní, které jsou dohromady tvořeny 150 obrazy Buddhy. Většina z nich pochází z 19. století.

Národní park Yala Je nejstarším a nejznámějším parkem na Srí Lance. Najdete zde stáda slonů, leopardů a mnohých dalších zvířat. Narazíte na medvědy pyskaté, jeleny indické, krokodýly, opice. Hojně zastoupeni jsou také ptáci a na pobřeží želvy.

Chrám Buddhova zubu Je nejdůležitějším chrámem v zemi, protože stráží Buddhův zub. Najdete zde hlavní kapli se zubem uprostřed dlážděného nádvoří. Buddhisté věří, že je důležité alespoň jednou za život zde vykonat poutní cestu.

Nemůžete si vybrat zájezd? Potřebujete pomoci s výběrem zájezdu? Naší velkou předností je, že se našim klientům věnujeme individuálně a umíme pro ně najít nejzajímavější destinace v rámci jejich požadavků a rozpočtu. Zašlete nám své požadavky a přesvědčte se sami.

Nabídka zájezdů Srí Lenka dovolená:

Vyhledání zájezdu
Rozšířené hledání

Destinace:

Výsledky hledání
Induruwa Beach Resort
od 18 290 Kč
LM FM
Srí Lanka » Induruwa
Strava: Snídaně, Polopenze, Plná penze
Doprava: letecky
Letiště: Praha, Vídeň, Bratislava, Mnichov
Induruwa Beach Resort
Roy Villa Beach Resort
od 19 900 Kč
LM
Srí Lanka » Kalutara
Strava: Snídaně
Doprava: letecky
Letiště: Praha
Roy Villa Beach Resort
Hibiscus Beach
od 19 990 Kč
LM FM
Srí Lanka » Kalutara
Strava: Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive
Doprava: letecky
Letiště: Praha, Vídeň, Bratislava, Mnichov
Hibiscus Beach
C Hotel
od 20 116 Kč
LM
Srí Lanka » Negombo
Strava: Bez stravy, Snídaně
Doprava: letecky
Letiště: Praha
C Hotel
Carolina Beach Hotel
od 20 790 Kč
LM
Srí Lanka
Strava: Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive
Doprava: letecky
Letiště: Praha, Katovice, Varšava
Carolina Beach Hotel
Coral Rock
od 20 990 Kč
LM
Srí Lanka » Hikkaduwa
Strava: Bez stravy, Snídaně, Polopenze, Plná penze
Doprava: letecky
Letiště: Praha, Vídeň, Bratislava, Mnichov
Coral Rock
Club Waskaduwa Beach Resort & Spa
od 21 290 Kč
LM
Srí Lanka
Strava: Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive
Doprava: letecky
Letiště: Praha, Vídeň, Bratislava, Mnichov, Katovice, Varšava
Club Waskaduwa Beach Resort & Spa
Hotel Villa Ocean View
od 21 390 Kč
LM FM
Srí Lanka » Wadduwa
Strava: Snídaně, Polopenze, Plná penze
Doprava: letecky
Letiště: Praha, Bratislava
Hotel Villa Ocean View
Coco Royal Beach Resort
od 21 790 Kč
LM FM
Srí Lanka » Kalutara
Strava: Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive
Doprava: letecky
Letiště: Praha, Katovice, Varšava
Coco Royal Beach Resort
Tangerine Beach hotel
od 21 890 Kč
LM FM
Srí Lanka » Kalutara
Strava: Snídaně, Polopenze, Plná penze, All inclusive
Doprava: letecky
Letiště: Praha, Bratislava, Katovice, Varšava
Tangerine Beach hotel

další nabídky >