Černá Hora last minute letecky

Letenky on-line | Platba poukázkami Sodexo Pass | Platba poukázkami Ticket | Platba poukázkami Le Cheque Déjeuner | Nákup se slevou 10% - Litex | Newslettery agentury Posedlost | Krásné dárky - Vůně kávy | Rekonstrukce v průběhu dovolené | Výroba kuchyně v průběhu dovolené | Výběr ubytování Česká Republika | Zajišťujeme cestovní pojištění Allianz | Sportovní potřeby pro Vás | Pojištění, autodoprava a půjčovna automobilů | Svatební potahy a ozdoby | Autobusová doprava Pragotour | Maximus Resort Cestování Časem
Last minute Černá Hora letecky

Last minute Černá Hora - zájezdy na poslední chvíli

Černá Hora svůj název získala podle pohoří Lovčen, jehož skály mají po dešti černou barvu. Má více než 650 000 obyvatel. Příroda je divoká, neporušená a krásná. Území patří středomořské oblasti, ale část je tvořena pohořím s větší nadmořskou výškou, takže rostlinstvo a krajina má horský ráz. Černá Hora patří k nejpřitažlivějším zemím Evropy. Najdete zde dramatické monumentální hory s vysokými skalnatými štíty, kaňony a jezery, ale jsou tu i klidnější pohoří s pastvinami a salašemi. Je to učiněný ráj pro horské turisty i cyklisty. Pobřeží omývá Jaderské moře se 73 km rozmanitých pláží, kde se můžete věnovat lenošení, odpočinku a objevovat podmořské krásy buď šnorchlováním nebo využít škol potápění. Místa, která byste ve svém volném čase měli navštívit jsou Stary Bar, Skadarské jezero, Lovčen, Kotor, Sveti Stefan, Cetinje, a nebo zkusit rafting na řece Tara.


Do Černé Hory se můžete dostat autem, vlakem, autobusem i letecky. Letecká doprava je nejrychlejší a nejpohodlnější ale ne vždy nejlevnější. Trvá cca 1 a půl hodiny. Cesta autem Vás vyjde relativně levně, záleží na tom, kde jedete. Zvolíte-li si autobusovou dopravu, je levná a cesta trvá cca 17 hodin.

V Černé hoře se platí eury.

V Černé hoře panuje středomořské podnebí. Vyznačuje se teplým a suchým létem a mírnou deštivou zimou, během níž však teploty obvykle neklesají pod bod mrazu. Pro léto je typická mimořádná délka slunečního svitu, vysoký počet jasných dní a nízká oblačnost. Průměrná teplota v Černé Hoře je v létě cca 24 °C, a na jaře 14-18°C.

Jihoevropské národy si umí jídlo dobře užít, možná je to díky své veselé povaze, možná díky temperamentu. Stejně jako jinde na Balkáně, i v Černé Hoře hrají hlavní roly ryby a dary moře - kapři, pstruzi, úhoři, mořští korýši a také ostatní druhy masa, které se nejčastěji upravuje na grilu. Pršut je typická sušená šunka, podává se nakrájená na co nejmenší plátky. Pljeskavica je lahodná smažená placka z mletého masa. Čevapi je podobné našemu čevapčiči, ale v lahodnější formě. Džigerica jsou vynikající a šťavnatá grilovaná játra. Čorba je hustá polévka na zeleninovém základu s kousky masa a zeleniny. Ovčí mléko má konzistenci bílého jogurtu a je výborný na osvěžení. Má nakyslou, trochu slanou chuť a hezky voní. Rakije je pověstná a velmi silná pálenka, v podstatě z čehokoliv. Většinou je vyráběna z obilí, hroznů nebo dalšího ovoce.

Černohorší obyvatelé jsou přátelští. Na pobřeží dává lidem práci především cestovní ruch, námořnictví a obchod. V centru pracuje většina lidí v průmyslu, obchodu, dopravě nebo administrativě. Na severovýchodě je to průmysl, obchod a pohostinství. V národnostním složení zaujímají největší díl Černohorci, ale žije zde také hodně Srbů a jiných národů. Obyvatelé Černé Hory jsou silně nábožensky založení. K ortodoxní pravoslavné církvi se hlásí cca 60 % obyvatel. Úředním jazykem je srbština, ale slyšet můžete i albánštinu. Stejně jako v Srbsku se zde používá dvojí písmo (latinka a cyrilice).

Nemůžete si vybrat zájezd? Potřebujete pomoci s výběrem zájezdu? Naší velkou předností je, že se našim klientům věnujeme individuálně a umíme pro ně najít nejzajímavější destinace v rámci jejich požadavků a rozpočtu. Zašlete nám své požadavky a přesvědčte se sami.

Nabídka zájezdů last minute Černá Hora:

Montenegro

Montenegro

Černá Hora

8 dní    27.9.2018

  Odlet: Katovice

letecky LM

Aparthotel David

Aparthotel David

Černá Hora » Barská riviéra » Bar

8 dní    27.9.2018

  Odlet: Katovice

letecky LM

Stránka 1 z 1, zobrazeno 2 nabídek z 2 celkem, od 1. do 2. nabídky.

 

Nemůžete si vybrat zájezd? Potřebujete pomoci s výběrem zájezdu? Zašlete nám sve požadavky a sestavíme vám individuální nabídku.